Hviid86Weinreich blog

Subtitle

Blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Posted by [email protected] on
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Co musisz znać, aby zrealizować upadłość konsumencką?Śledząc fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chcę rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Po pierwsze pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu właściwego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments